Produkcja specjalna

Ręczne granaty dymne

Uzupełnieniem niezwykle bogatej oferty Nylonbor są wyroby dymne wykorzystywane przy różnych okazjach do tworzenia zasłon dymnych i pozoracyjnych. Produkowane przez nas granaty dymne cechuje wysoka wydajność. Zawierają one około 0.3 kg masy dymnej, a ich czas działania to koło 60 sekund. Proponowane wyroby dymne zbudowane są na bazie ekologicznych, papierowych korpusów, dlatego po zużyciu ulegają biodegradacji, nawet pozostawione w terenie po spełnieniu swojej roli.

Produkowane przez nas granaty dymne znajdują szerokie zastosowanie podczas ćwiczeń z obrony cywilnej, szkoleń straży pożarnej, sprawdzania szczelności instalacji kominowych, wyciągowych i nawiewnych, jak również jako elementy tworzące odpowiedni klimat na planie filmowym.

Ręczny granat dymny RDG-2db

Ręczny granat dymny RDG-2db przeznaczony jest do maskowania działań pojedynczych żołnierzy i pododdziałów, oślepiania środków ogniowych nieprzyjaciela w zakresie widzialnym oraz imitowania pożarów.

Dane techniczne:

  • Masa granatu: ok. 370 g
  • Czas rozpalania: do 15 sek.
  • Czas dymienia: 50-80 sek.
  • Kolor dymu: biały

Więcej informacji otrzymacie państwo kontaktując się z naszym działem handlowym odpowiedzialnym za tą część naszej oferty.