Polski producent tworzyw konstrukcyjnych

oraz detali gotowych

SZUKASZ PRODUCENTA TWORZYW KONSTRUKCYJNYCH?

Zaufaj naszemu doświadczeniu. Działamy od 1998r.

O nas

NYLONBOR istnieje na rynku od 1998 roku, kiedy powstał jako spółka Joint Venture z angielskim Nylacast Co. Ltd. W początkowym etapie swojej działalności, firma zorientowana była na produkcję tworzyw pod zlecenia z Nylacast, dla jego klientów. 

Od roku 2000, NYLONBOR zaczął działać jako niezależna spółka, której udziały od Nylacast wykupił BORYSZEW, stając się krajowym właścicielem.

Przez lata funkcjonowania, NYLONBOR stał się rozpoznawalną marką w branży tworzyw konstrukcyjnych na polskim rynku, dostarczając klientom produkty wysokiej jakości, rodzimej produkcji. Główny asortyment stanowią półwyroby w formie prętów, tulei i płyt. W roku 2006 powstał zespół obróbki mechanicznej tworzyw, co pozwoliło na jeszcze lepsze dostosowanie oferty pod potrzeby klientów.

W roku 2016 nastąpiła modernizacja linii produkcyjnej – zakupiono nowoczesną maszynę do odlewania poliamidów, co podniosło wydajność produkcji i umożliwiło odlewanie na znacznie większą skalę.

Zapraszamy do kontaktu.

CO MOŻEMY CI ZAOFEROWAĆ?

Sprawdź nasze produkty i usługi.

Produkcja tworzyw

NYLONBOR jest niezależny od zagranicznych dostawców, jako jedyny w Polsce, produkuje poliamid konstrukcyjny PA6-G metodą odlewania.

W naszej ofercie znajdują się tuleje i pręty o średnicy do 1000mm oraz płyty grubości do 100 mm, wysokości do 1200mm i długości 1000 - 3000mm.

Oprócz standardowych wyrobów realizujemy także indywidualne projekty klientów, z wykorzystaniem dostarczonych form.

Produkty pirotechniczne

Dzisiejszy Dział Produkcji Specjalniej znajduje się w miejscu przedwojennej belgijskiej fabryki prochu.

Obróbka mechaniczna

Zespół obróbki mechanicznej wyposażony jest w precyzyjne tokarnie, frezarki, grubościówkę, drążkarkę, piłę taśmową. Prowadzona jest tu Produkcja detali gotowych pod indywidualne zamówienia Klienta